Az autó tolvajok is felfedezték maguknak az Apple nyomkövetőjét… Az Apple idén bemutatott AirTagje hasonlóan működik, mint más nyomkövetők, például a Tile vagy a Samsung Galaxy SmartTag. Bluetooth segítségével kapcsolódik a közelben lévő más Bluetooth-os eszközökhöz, így mérve be a készülék helyzetét. Az AirTag az összes iOS-es eszközzel képes kommunikálni, így a Lokátor alkalmazásban sokkal pontosabban és gyorsabban tudjuk bemérni, hogy éppen hol tartózkodik a nyomkövető.
Nagyon praktikus, ha meg szeretnéd találni az elveszített vagy ellopott értékeidet, hiszen az AirTaget bármire (táska, bicikli, kulcs, kutya, stb.) felteheted, és ha nem találod, akkor a telefon előbb térkép, majd a képernyőn kiterjesztett valóság (VR) segítségével elvezet hozzá. Ugyanakkor lássuk be, mindez jelentős veszélyekkel is járhat. Gondolj csak bele, elég, ha valaki bedob a táskádba egy AirTaget, és máris tudni fogja, hogy mikor merre jársz…
Ez a gondolat sokakban felmerült, és a gyártó gyorsan reagált, olyan változtatásokat eszközöltek, melyekkel valamivel nehezebbé vált az AirTagekkel való kémkedés. Például az AirTag 8-24 órán belül elkezd csipogni, ha a tulajdonos iOS-es eszközeinek a hatótávolságán kívül kerül.
Nem kellett sokáig várni, a tolvajok is meglátták az AirTag kínálta lehetőséget: ímhol egy eszköz, ami pici (alig nagyobb egy 200 Ft-os érménél) és pontos helymeghatározást tesz lehetővé.
Autóknál a módszerük az volt, hogy nyilvános parkolókban, közterületeken kiszemelték áldozataikat (általában nagy értékű luxusautókat), és elhelyezték rajtuk az AirTageket, hogy később meg tudják határozni a helyzetét. Kanadában, ahol az első AirTages autólopások történtek, az autók általában a garázsfeljárókon parkolnak, így a tolvajok az éj leple alatt, a tömegtől messze nyugodtabban el tudták őket lopni.
Az AirTag olyan pici, és annyiféle helyen elrejthető egy autón, hogy akkor sem könnyű megtalálni, ha valaki keresi.
Sajnos a lopásokban nemcsak Apple érintett, hanem a Samsung SmartTag és a Tile is.
A hatóságok azt javasolják, hogy zárt garázsba parkoljanak az emberek, és időről-időre kutassák át az járművüket – és ha bármilyen gyanús nyomkövetőt találnak benne, akkor értesítsék a rendőrséget.
Bár Magyarországon még nem tudni hasonló esetről, de valószínűleg ez csak idő kérdése. Ha félted autódat a tolvajoktól, akkor menj biztosra: a Skyguard védelmi rendszere fokozott biztonságot nyújt az autó ellen irányuló különféle rablási módok ellen, így az AirTag-es autólopások ellen is.